Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Vashës Bukur Na I Kan Shkrue Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I: Vashës bukur na i kanë shkru-e
Dy-tri vjersha nji kangë të re. :I
I: Pse më rrin kaq e mendu’me
Tuj e ditë e kuja je? :I
Ref.:.
I: Nazet tu’ja ditë për ditë
Kangë m’a t’bukra kanë me t’rritë. :I
Ti ndër shoqe e parë përhera
Zani jot gjithkund gëzon.
Kam kujtu’ se n’këtë pranverë
Zemrën teme tash m’a g’zon.
Ref.:
Nazet…
Dhe në qoftë se jam largu-e
Dy tri fjalë o vashë t’i them.
Unë kurr s’kam me t’harru-e
Plaça i mjeri, ma s’kam me t’dashtë!
Ref.:
Nazet…


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 19/01/2012


Këngë Shkodrane - Vashës Bukur Na I Kan Shkrue
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vashës Bukur Na I Kan Shkrue".
3. Video është e këngës "Vashës Bukur Na I Kan Shkrue", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0