Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Kjo Dashnia Kjoft Mallkue Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo dashnia kjoft mallkue
Qi s’po m’len me ndej rehat.
I: Ty moj lule pa t’i shkrue,
S’paku dy tri fjalë. :I
Ref.:
I: Ah, malli yt s’më len derman,
Aman! :I
I: T’kisha krah i mjeri
T’vij në prehnin tand! :!
Ty moj lule njiherë t’zgjodha
E në zemër të mbaj ndry’.
Ndonse larg prej teje ndodha
Mendjen e kam n’ty!
Ref.:
Oh t’shkretën zemër
Ç’ma ke therrë, aman!
I: Drue po vdes i mjeri,
Pa të marrun erë! :I
Sytë prej lot’ve rrinë pa u terun
Loti i jem’ n’ty pikoftë!
Çka t’i tham kësaj zemre t’therrun
Kurr hallall mos t’kjoftë!
Oh n’andërr m’vjen
E më trazon, aman!
Zemrën teme të ngratën
N’vaj përher m’a çon!Nuk kemi video për këtë këngë.
Këngë Shkodrane - Kjo Dashnia Kjoft Mallkue
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Dashnia Kjoft Mallkue".
3. Video është e këngës "Kjo Dashnia Kjoft Mallkue", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0