Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Synin Si Qershia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  11

-1-
Shkodrën plakë, bulojnë agime t’reja
Me lule vile plot me drandofille
Kullojnë si mjalta kang’t n’at’ drit’ n’atë hije
E n’ftyrën tande, vashë lulzon pranvera.

Ref.:
Synin si qershia
Flakë e ndeze djalin.
Buzën n’gaz e bane
Pesh’ ia çove mallin.

-2-
Liqeni n’mramje Shkodrën q’e flladitë
Nën pemët e nalta qesh balkoni i ri
Dhe mbledh’ si zgju’ t’amblat melodi
Sa bukur jeta vashë të ka stolisë?

Ref.:
Synin…


Ky tekst u dërgua nga Ska problem


Nuk kemi video për këtë këngë.
Këngë Shkodrane - Synin Si Qershia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Synin Si Qershia".
3. Video është e këngës "Synin Si Qershia", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 1