Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Xhamadani I Trimërisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kërcet topi e gjëmon trolli
Xhamadanin hapë Mic Sokoli.
Përmes fushës kalldram me gzhoja
Bash si fletët kur hapë shqiponja.
Hej, ngriti krahët e i tha Vatanit:
- S’na shpon, jo, o top i sulltanit!
Zemra jonë ka gjak sa gurra
Mbi anmikun o bini burra!
Kaluan vitet, kaloi një shekull
Koha grrye ka gurë e hekur.
Erdh ndër kohna e iu vesh trollit
Xhamadani i Mic Sokolit.
Hej, e pat vesh o dhe Selam Labi
Kur për gryke topin e kapi
Përmbi tank o kur rrugën skuqi
E pat veshë o dhe Vojo Kushi.
Prap në botë o sot ka sulltana
Që n’a mbajnë o ndër nishana
Porse gjum, jo s’ka Kosova
Sytë me dritë o n’a i mbushë vatani.
Hej, shkëlqen djersa e s’dridhet loti
Në këtë truell o me bukë baroti.
Shkrinë çeliku e lulzon molla.
T’gjithë shqiptarët janë Mic Sokola!


Këngë Trimërie - Xhamadani I Trimërisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani I Trimërisë".
3. Video është e këngës "Xhamadani I Trimërisë", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0