Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Bajram Currin (3) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

I: Kërsiti pushka, :I
I: Ushtonte mali, aman, aman
Dilni kush ashtë vra! :I
Bajram Curri n’kali
Në syret ma i pari aman, aman
Mahzun ish kon’ dalë.
Bajram Begu n’bjeshkë
N’kmishë e n’tlina desh-e, aman, aman
Kry’t në faculetë.
Bajram Curri n’borë-e
Bukë po rrin pa ngranë, aman
Vetëm për Kosovë!
Bajram Curri n’shi-e
Ujë po rrin pa pi aman,
Vetëm për Shqipni!
Oj Sherife hanëm,
Djali po t’thirrë bab-e aman, aman
Babë nuk ka n’dynja!


Këngë Trimërie - Këngë Për Bajram Currin (3)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Bajram Currin (3)".
3. Video është e këngës "Këngë Për Bajram Currin (3)", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0