Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Ç’janë K’ta Gurë T’bardhë E T’zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

- Ç’janë k’ta gur-e t’bardhë e t’zi?
- Dikush krushqit na i ka ngri!
I ka ngri e i ka ba gurë
O krushqit tonë me flamur!
- Cili ashtë krushku i parë me radhë?
- Skenderbeu me shpatën zjarr!
Krushku i dytë o asht’ Naimi
O Mic Sokoli lshon kushtrimin.
Nusja jonë o kurr nuk vritet
N’çdo pikë gjaku ajo rritet.
Ku e derdh shqiptari gjakun.
O rrnoftë liria me bajrakun!


Ky tekst u dërgua nga n nm

Këngë Trimërie - Ç’janë K’ta Gurë T’bardhë E T’zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç’janë K’ta Gurë T’bardhë E T’zi".
3. Video është e këngës "Ç’janë K’ta Gurë T’bardhë E T’zi", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0