Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Adem Jasharin (sërish Vjen Marsi) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21

Sërish vjen marsi, sërish vjen stina
T’rënët dhe të gjallët bëhen tok.
Vesë as shi s’duron lëndina
Burrëria jonë nuk duron lot.
Midis kujtimesh e midis këngësh
Çfaqet kryetrimi fjalëpak.
Ndë’ gema degësh e sytha pemësh
Mërzisë sonë i vë kapak.

Ref.:
Sërish vjen stina e ne ndërrojmë mot.
Po vetëm ai s’plaket kurr.
Uji i bjeshkëve i rrjedhë për poshtë
Ai lartësohet si flamur, o si flamur!
Dhe njerëzia vijnë përkulen, varrin tënd nderim
Nipi e mbesa me uratën, nisen fluturim.
Zemra merr guxim, plisi i bardhë shkëlqim
Hej me ty gjithmonë në ballë,me ty o Legjendar o Adem jashari!

Sërish vjen marsi e vjen pranvera,
Amanetin e tij përtrijnë.
Lulet e barin i tund veç era
Si medalona n’pelerinë.
Midis…
Ref.:
Sërish…
Dhe njerëzia…


Ky tekst u dërgua nga Xija

Këngë Trimërie - Këngë Për Adem Jasharin (sërish Vjen Marsi)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Adem Jasharin (sërish Vjen Marsi)".
3. Video është e këngës "Këngë Për Adem Jasharin (sërish Vjen Marsi)", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0