Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

K-One - "Mama Le"

Teksti origjinal i kenges

hala me shum jarana tu hec naper gropa edhe autobana
deri sa ti kapesh per bole t'gjithkujt
une qaty ku jom kap hala jom ka mana
krejt ballkanin me europ deri ka astana
osa shum per neve ka qit lot nana
rrespektin e kom rujt me dashni lana
prej Gilanit dej n'Prishtin tani m'pret tirana
qa kom bo deri sot e kom bo vet
ekom njers ballin prej 14 vjet
prej qytetit n'qytet jo per shum po per pak lek
qysh k*** ti vje um kallozon muhabet
senet gati si kom pas moti jom pervjel
neper kom t'huja nuk jom pshtjell
edhe kur e kom pi vet e kom mshtjell
bile ja kom qi at non vet e kom mjell

mos u qudit kur ata maj inati
ti chill mama le
edhe pse na nuk majna inati
ti le mama le
hajde sillum kejt ballkanin
une ti kallzoj kush je mama je
edhe kur provojn ata t'na nalin

ti le mama le x9

le ta din kta qunat une moti rruna
aniher nuk ja boj vetes ver
kapi ron qaq sa muna po kta hala jon plluma
ata qka i folin jon tjer
nuk o let me bo karrier
kur ego ta vran qat nder
te une nashta qelet ni der
po te ti krejt kan mu mshel
shum her jom djeg mas shpine jom therr keq
um kan bo t'eger e kom hup njer
arsya qe ti m'thirr dreq kuptoje nuk o let
tu bo shum per njerz qe m'kan lon vet
po krenain sun ma rrxojn asniher
po m'dhem kur tmiren e harrojn meniher
po une e mama e qesum n'ler
edhe thom le mama le, del diell najher
edhe per neve
mos u qudit kur ata majn inati
ti chill mama le
edhe pse na nuk majna inati
ti le mama le
hajde sillum kejt ballkanin
un ti kallzoj kush je mama je
edhe kur provojn ata t'na nalin

ti le mama le x9
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019