Kastro (K-One)
Kastro (K-One)
Kastro (K-One)
  • Emri i vërtetë:
  • Kastriot Aliu
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
Kastro (K-One) është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Kastro është një emër mjaft i talentuar nga Gjilani, këngët e të cilit pëlqehen në masë të madhe nga publiku. Ai vazhdon të jetë shumë i angazhuar edhe me koncerte e mbrëmje të ndryshme muzikore.

Më datë 4 Nëntor 2018, Kastro publikon videoklipin "Aliena".

Më datë 7 Dhjetor 2018, Kastro publikon videoklipin "Era" dhe është kujdesur vetë për tekstin. Kënga është një baladë hip hop dhe RnB dhe producent i saj është Liridon Rexhepi. Ana vizuale e projektit i është besuar regjisorit Alban Selimaj, i cili ka sjellë një klip mjaft të veçantë bardhë e zi.

Më datë 11 Janar 2019, Kastro publikon videoklipin "Sa T'o Jeta" dhe është kujdesur vetë për prodhimin e këngës.

Më datë 5 Shkurt 2019, Kastro publikon videoklipin "Andërr". Kënga, e cila është e zhanrit baladë, është punuar nga Checka dhe Kastro, i cili gjithashtu ka shkruar dhe tekstin. “Andërr” është vizualizuar edhe me klip, në të cilin reperi vjen me një performancë mjaft interesante, që i përshtatet tematikës së këngës. Për anën vizuale të projektit muzikor është kujdesur Genc Ahmeti.

Më datë 27 Shkurt 2019, Kastro publikon videoklipin "Abi Abi Selam". Për beatin e këngës është përkujdesur hip hop artisti i njohur 2Ton, ndërsa tekstin e ka shkruar vet Kastro. Kjo këngë është pritur mjaft mirë dhe ai ka premtuar në llogarinë e tij në Instagram se do të vijë së shpejti me një tjetër projekt të ri.

Më datë 17 Mars 2019, Kastro publikon videoklipin "La Bamba". Kjo këngë ishte publikuar më herët nga gjilanasi pa videoklip dhe kishte arritur afër 1 milionë klikime. Pasi kënga është pëlqyer shumë nga fansat e reperit, ai ka vendosur që t’ia bashkangjesë edhe videoklipin.

Më datë 26 Prill 2019, Kastro publikon videoklipin "Valla". Projekti me tekst e instrumental të veçantë u punua nga Kastro në tekst dhe në muzikë nga RoseMusic. Videoklipi është realizuar nga Zoom dhe Enis Nishori.

Më datë 7 Qershor 2019, Kastro publikon videoklipin "Nana", këngë e cila është një dedikim falënderues ndaj nënës për atë që ai është sot. Kënga është regjistruar në Rose Music nga Kastro dhe Fasti. Ndërkohë edhe për vargjet e tekstit është kujdesur vet rap-artisti. Klipi i këngës është mjaft i veçantë, dhe për këtë pjesë janë kujdesur Zoom Production.

Më datë 30 Qershor 2019, Kastro publikon videoklipin "Mandarina". Teksti i këngës u shkrua nga Kastro (K-One). Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 8 Shtator 2019, Kastro publikon videoklipin "G'ja Mahallës".

Më datë 15 Nëntor 2019, Kastro publikon videoklipin "Peng Peng". Muzika e këngës u punua nga Fasti, ndërsa teksti u shkrua nga Kastro (K-One).

Më datë 6 Dhjetor 2019, Kastro publikon videoklipin "Bora Bora".

Më datë 7 Shkurt 2020, Kastro publikon videoklipin "200Km/H".

Më datë 3 Prill 2020, Kastro publikon videoklipin "Ti Amo". Vet artisti qëndron prapa kësaj kënge, ndërsa ‘beat-i’ është bërë nga Young Grape Beats. Kënga është kompletuar edhe nga ana vizuale, ndërsa videoklipin e ka xhiruar produksioni RoseMusic. “Ti Amo” është në vazhdën e materialeve të reja muzikore që i ka sjellë në kohët e fundit ylli i zhanrit hip-hop.

Më datë 21 Prill 2020, Kastro publikon videoklipin "Kto Gjynahe".

Më datë 10 Qershor 2020, Kastro publikon videoklipin "Dembabadem".

Më datë 7 Gusht 2020, Kastro publikon videoklipin "Bonita".

Më datë 23 Gusht 2020, Kastro publikon videoklipin "Messi".

Më datë 2 Tetor 2020, Kastro publikon videoklipin "Magji". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 4 Dhjetor 2020, Kastro publikon videoklipin "Teka Teka".

Më datë 30 Janar 2021, Kastro publikon videoklipin "Hije". Teksti i këngës u shkrua nga Kastro (K-One).

Më datë 11 Mars 2021, Kastro publikon videoklipin "Albana". Teksti i këngës u shkrua nga Kastro (K-One).

Më datë 25 Qershor 2021, Kastro publikon videoklipin "Choco". Teksti i këngës u shkrua nga Kastro (K-One).

Më datë 30 Korrik 2021, Kastro publikon videoklipin "Kur Jom".

Më datë 25 Gusht 2021, Kenna publikon videoklipin "Fajet", në bashkëpunim me Kastron. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Më datë 22 Tetor 2021, Kastro publikon videoklipin "Cunat". Produksioni audio u realizua nga Fasti.

Më datë 15 Dhjetor 2021, Kastro publikon videoklipin "Goc Prej Tirone". Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Fasti.

Më datë 11 Mars 2022, Kastro, Il Ghost & Dj Nass publikojnë videoklipin "Qija Nanen".

Më datë 15 Qershor 2022, Kastro publikon videoklipin "500K".

Më datë 30 Shtator 2022, Kastro publikon videoklipin "Bruda". Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow) & Kastro (K-One).

Më datë 17 Tetor 2022, Kastro publikon videoklipin "Kush".

Më datë 18 Nëntor 2022, Kastro publikon videoklipin "Sot E Përgjithmonë".

Më datë 6 Janar 2023, Kastro publikon videoklipin "Para Se Me Shku". Produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 11 Gusht 2023, Marsi publikon videoklipin "Ti S'do T'ia Dish", në bashkëpunim me Kastron. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 23 Nëntor 2023, Kastro publikon videoklipin "Qdo Natë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 13