Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


K-One - Shum Vjet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2013

2013-05-18T19:10:32


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shum Vjet" kënduar nga K-One.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gold AG. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Gold AG:

Nje thik qe pom shpon as me fol s'pom len
sa turp e sa marre prej jush po na vjen
ju qe rinin ja kushtut kti atdheu
e tash bishat sllave po ju tundin prej dheu
na falni deshmor ju o trima luftar
se emrin e juv e kan perly shum trathtar
jom prind jom vlla e jom bir deshmori
eshtrat e t'parve pom lekundin prej vorri
po prekin ku s'duhet e gjaku po vlon
mos prek aty ku shqiptari s'duron
Medvegja m'ka met si qyqe e mjere
sa nana kan dek tuj prit djemt n'der
sa gjaku u derdh n'ty ma e mira tok
per ty e krisi pushken Bardhyli me shoke
per ty luftoj Vitia Qingji e Nijazia
se pa ty lugin nuk merr frym Shqipnia

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver

Gold AG:

mos prek serbi bash aty ku del gjak
po thojn qe je shum po as na sjena pak
pushka e Lleshit pret me rujt vatanin
me veti kom terrin vlla Baki Bajramin
tuten ma din kjo serbi e ngrata
se kete ven nuk e lshoj pasha fminin qe pata
se e du si nana qysh e don djalin
e du si Lirimi krejt qysh e don malin
qata ndali Evrop kta klysha Rusie
se rreshtat e gat jan nis prej Shqipnie
krejt Kosova n'kam per luft jo per fjal
prap i dalin zot ata qe i kan dal
prap ndizet flak lahet me gjak pranvera
se prap uniformat pom vijn te dera
ishalla don zoti vlla e takohem n'mal
se gjaku deshmorve kurr s'na ban hallall

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver(2x).Më Shumë Këngë Nga Kastro (K-One):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet