A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  101
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: KAOS është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gupi KAOS i njohur si (kejosat) është krijuar nga Vigan Bardhi i njohur si Vig Poppa, dhe Lumi Berisha i njohur si Lumi B. Që të dy jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë dhe kane ndermarre karrierat e tyre solo, pa harruar projektet per grupin KAOS. Slogan adekuat i tyre është: Kejos Thuhet, Kaos Shkruhet! Në Prill 2005, KAOS marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Se Kur Pi". Në Qershor 2006, KAOS marrin pjesë në VFM 2006 me këngën "Hey", në bas...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Vig Poppa

Anëtar i grupit

Lumi B

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

X (2013)

Bardh E Zi (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Sheqer
Ngoje Zemren Tem
Hey
VIP
Gëzuar Përhajr
K'tu Jom
Le T'kallen
Ni Prishtine Qe Funksionon
Vandami
I Like It


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

B.F.P

Hip-Hop Soldiers

Cannibalz

Antrax

Black Shadow

Levels

Kthetrat

Explode

Da LIGS

Double G Army


Tags: Kaos, K-Os, K Os, Kos, Lumi, Keos, Vigan Bardhi, Vig Popa, Vig Poppa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019