A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
KAOS
  • Origin:
  •  
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  101
Music genres: Hip-Hop

KAOS is a popular group/singers. Gupi KAOS i njohur si (kejosat) është krijuar nga Vigan Bardhi i njohur si Vig Poppa, dhe Lumi Berisha i njohur si Lumi B. Që të dy jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë dhe kane ndermarre karrierat e tyre solo, pa harruar projektet per grupin KAOS. Slogan adekuat i tyre është: Kejos Thuhet, Kaos Shkruhet!

Në Prill 2005, KAOS marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Se Kur Pi".

Në Qershor 2006, KAOS marrin pjesë në VFM 2006 me këngën "Hey", në bashkëpunim me Dj Blunt & Bardool.

Në Prill 2006, KAOS marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Hey", në bashkëpunim me Dj Blunt & Bardool.

Në Maj 2008, Etno Engjujt marrin pjesë në VFM 2008 me këngën "All Night", në bashkëpunim me Lyrical Son, KAOS & Besnik Qaka.

Në Dhjetor 2008, Blero marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "T'kom Mall", në bashkëpunim me KAOS.

Më datë 27 Dhjetor 2008, KAOS publikojnë videoklipin "K'tu Jom". Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, KAOS marrin pjesë në VFM 2009 në vitin 2009.

Në vitin 2008, Kaos publikojnë albumin "Bardh E Zi".

Në Maj 2009, Blero marrin pjesë në VFM 2009 me këngën "La Vida Loca (Remix Me Dosta)", në bashkëpunim me Skillz, KAOS, Mc Kresha, Lyrical Son & F-Kay.

Më datë 14 Gusht 2009, KAOS publikojnë videoklipin "S'dihet Qka U Bo". Me këtë këngë, KAOS marrin pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.

Më datë 14 Nëntor 2009, KAOS publikojnë videoklipin "Ni Prishtine Qe Funksionon".

Më datë 7 Maj 2011, KAOS publikojnë videoklipin "Le T'kallen". Videoklipi u prodhua nga Pulla. Me këtë këngë, KAOS u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), VFM 2012 (2012), Zhurma Show 2011 (2011).

Më datë 5 Nëntor 2011, KAOS publikojnë videoklipin "I Like It". Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 25 Qershor 2012, Etnon publikojnë videoklipin "Disponim N'shishe", në bashkëpunim me KAOS. Me këtë këngë, Etnon marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 1 Shtator 2012, Dafina Rexhepi publikojnë videoklipin "Party & Bullshit", në bashkëpunim me KAOS. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Dafina Rexhepi u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), VFM 2012 (2012).

Më datë 21 Shkurt 2013, KAOS publikojnë videoklipin "Ngoje Zemren Tem". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, KAOS u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2013 (2013), SVFM 2013 (2013).

Më datë 6 Tetor 2013, KAOS publikojnë videoklipin "Gëzuar Përhajr".

Në Qershor 2014, Flori marrin pjesë në SVFM 2014 me këngën "Lule Lule", në bashkëpunim me KAOS.

Në vitin 2013, Kaos publikojnë albumin "X".

Më datë 19 Qershor 2014, Elvana Gjata publikon videoklipin "Disco Disco", në bashkëpunim me KAOS. Me këtë këngë, Elvana Gjata merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 24 Korrik 2014, KAOS publikojnë videoklipin "Sheqer". Me këtë këngë, KAOS marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 7 Maj 2016, Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Na", në bashkëpunim me KAOS. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Lumi B, Vig Poppa, teksti u shkrua nga Vig Poppa, Lumi B. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 11 Korrik 2016, KAOS publikojnë videoklipin "Vandami". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga vetë KAOS. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 16 Korrik 2017, KAOS publikojnë videoklipin "VIP", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  dillche    Valza0011  

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about KAOS »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019