Më mbaj mend (për 1 muaj)

KAOS - Se Kur Pi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Këngë e albumit:

"Bardh E Zi"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00Yeah Baba records …
2005 … Kaos …
Per krejt njerzt e pit …
Dhe te dehur …
Gotat nalt krejt

Shumicen e kohes e kaloj tu menu qysh me kalu kohen
koha mas smiri kalohet kur teper i pit bohesh
Me ven shum teper teper t'keqe t'Kosoves e humbin kontrollen
Nejse se neser tana senet harrohen
Senet kujtohen e kurre qysh nuk harrohen
Per shemull je me femer e kur duhet nuk tcohet
Ti per me pshtu situaten i ke thon a fejohem
Seni ma i keq o nese oferta jote pranohet
Tjetren dit arsyetohesh se je kon i pit
Qa ke thon nuk ke dit
Se qa ke thon nuk o prit
Ndrysho, ca thu dhe ca menon
A mendon qe kur pin e thu t'verteten…
e ne mengjes me kry n'shole e gjen veten

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (x2)

Mbas gotes gjashte tekilles
Edhe pse t'villet e tsillet
Edhe pse t'villet po t’hidhet
Me ja kap gjoksin qe dridhet
Para hunve tu ja rras krejt ktyne puneve
T'bje n'men shpejt qe ki harru me qel
Edhe nje, edhe dy
Sat ta ha nuk e di se s'jom tu pa s'jom tu ni
As me shku me vill nuk po kom fuqi
Se me bo mu qu me shku muj me rrok en muri e me puth token
S'po dalloj se krejt ftyrat e njejta po me duken
Gjysem pi qetynve nuk pi njoh e po rri me ta
Jom tu kesh si gjojaa po besom nuk po di me cka
Cdo minut jem tu e hup ka ni kill
Krejt o tu mu sill
Edhe neser kur t'cohna nuk kom mu kfill

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normal o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (X2)

I piva do birra me zor edhe tri tekilla
E n'kom i kom Nike-et e reja
Se villa e mfilla te dera e clubit mrrina
Po mrena s'na lane me hi
Blejtem dhe ne Ronhilla, shkum en park me i pi
E humba drejtpeshimin me vete as lejen as leternjoftimin
Hypem n'ker dhe shkum mu rreh me sigurimin
Qe s'na lan me hi n'club
U nisem me i ngre zhag
Edhe masi kem t'pijavt shkum rruges tu pi prap
Na nalen t'zit
Une s'e disha ca po foli
Besom se pata prej tutes por krejt prej alkoholit
E dishin qe jam i pit spat nevoj teste me perdor
Per pak tpime i kalova n'burg 72 ore

Trip i keq o kur koha vet tco
Nshpi mu kthy e sheh qe pleqt jon qut edhe po tpresin ty
“Djali jem qa ki kshu? Pse 8 po ec”
“qa ki pi kshu? Ose ma mire me thon qa ke pec ”
jom i pit shum, ju kallxoj neser ne mengjes
Nese sum mkujtohet sen, i thirri dostat e i ves

[Refreni]
Se kur pi, pi deri sa sdi sen mo
E nese smuj shkoj e qeli edhe njo
E pi si uje normale o qe nuk pe shoh
Se u bo ora edhe pse ti nguli syt nto (X4)


Ky tekst u dërgua nga  arditi   manutd
Më Shumë Këngë Nga KAOS:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet