Më mbaj mend (për 1 muaj)


KAOS - Ami Qato Leke

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ami Qato Leke".
3. Video është e këngës "Ami Qato Leke", por nuk këndohet nga KAOS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

KAOS - Ami Qato Leke  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Bardh E Zi"

Komente

1 🔥

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00Po na vyn paret edhe fama,
se ashiqare nuk o kam vjen marre mi mar t'tona,
po du ma shum se veq me pi e me honger
me perjetu qa shoh n'onderr
se beso qe parja o nje nder senet kryesor qe vyn ne qet jet
po du ni bo 4 milion mi dyfishu pi 4-ve n'8
spo du i varfer me met s'kom ardh per me hek
po kom ardh me bo lek e me i hargju para se me dek
po du tesha t'shtrejta kerre t'shpejta
pse me met edhe une si kejt kta
qe non-stop msojn e kryjn fakulltetin e plast
hin punojn po kejt e kan kuleten e shprazt
e hargjojn rrogen si te marin n'fillim t'mujit
tuj pagu faturat e rrymes edhe t'ujit
ma perpara hi e plaqkiti ni bank e iki prejt ktuhit
se sa heki tu punu per 100 euro n'mujt

Ref:
Pi du lekt, ami qato lek
ami qato pare, edhe sen mos um vet(x4)

Pi du lekt ato qe fitohen let e shkojn shpejt
masnej per sen sma nin per mu i boj kejt
kur ki boll edhe mi hup prap kthehen
edhe pse tona senet jon shit t'tonat blehen
nuk po du mu munu shum e shum pak me fitu
zdu me punu per to, le t'punojn ato per mu
du me ble mos me vet per qmim
m'thojn qeky sen i shtrejt mos me m'ardh nenqmim
gjithkush don me pas boll edhe vleren jav din
se qaj s'ka, veq kur ka o n'disponim
shit, m'doket merzitshem
ata qe thojn parja so seni ma i rendsishem
zakonisht i kan e so problem i perditshem
me rendsi o me i pas, vesin ku i ke mar
du me pas qaq qe pi kerkujt mos mu n'var
me mrri me bo qaq sa m'vyn
ku me dit ku t'mesin i kryn
borgjet e djeshit do mi rujt per neser

Ref:
Pi du lekt, ami qato lek
ami qato pare edhe sen mos um vet[x4]

Ami mu a ami mu qato pare qato qe fitohen let
ami sepse pi du qato pare qato qe fitohen let

Ref:
Pi du lekt, ami qato lek
ami qato pare edhe sen mos um vet[4]


Ky tekst u dërgua nga D.a.t.i   Dardannnnn
Më Shumë Këngë Nga KAOS:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet