A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

KAOS - Bohët Mirë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/08/2013

2013-08-06T16:56:28

Song from the album:

"X"


Yeah yeah,
Hajde njo veq per mu, hajde njo veq per ty,
E sotmja ka me shku, amo qka ki sot neser ska mu kthy,
Se qka ka ndodh u kry, ma mire se m’ban n’kry,
Se qka eshte mire per mu, jo sum vyjn sene qe nuk e ndaj me ty

E di qe so leht me kon vet, edhe secilin problem qe se ke bo vet,
Bohet edhe ma i madh kur i ki n’to met,
E mas meje edhe me zgjedh ska me kon leht, kshtuqe ma mire eshte me lon vet,
Let ndodh qka’t ndodh, se shumicen e seneve nuk e ki n’kontroll,
Le krejt, veq mendo qka bohet sot, bota doket ma e mire kur e ki goten plot,
Smundesh me punu per sen kur o be me zor, as me kon n’ta,
Pa faj e hup kohen kot,

Besom vjen koha kur ti ki mi ra pizhman,
Jo per qka ke bo po qe nuk ke bo kurgja,

Mos ta nin se bohet mire, alright, alright, alright
Mos ta nin se bohet mire, alright, alright, alright

Okey, yaaah

Goten e mbaj n’doren majt (aha), thoben e saj n’doren e djatht (yeah),
Jeta eshte e mire s’bohet ma nice, e jetoj gjdo nate edhe sum bohet bajat,
Kjo shkon per ata havera qe kurr nuk rriten, flejn ton diten dhe ton naten shetiten,
Kenga e njejt kurr se ndrrojm playlist-en,
Hjekma krejt goten, bima krejt shishen,
Edhe une jom i njejt bir, jetoj jeten se ik shpejt bir,
Ndreqja vetit edhe nese sje mire,
Asnje sen mos e le me’t ik, as nje sen sbon me lon me’t met pik,
Qatu jena na sot per sot, sot per sot, nese ka per njonin dije ka per plot,
Kaniher tu kesh, kaniher nervoz, ditet vin e shkojn amo na jena prap n’to

Mos ta nin se bohet mire, alright, alright, alright
Mos ta nin se bohet mire, alright, alright, alright


Lyrics submited by Blerina
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019