Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kacaki - Revolucion

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Revolucion".
3. Video është e këngës "Revolucion", por nuk këndohet nga Kacaki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kacaki - Revolucion  (Feat. Lil Ami & JKN)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Lil Ami

Featuring

JKN

16/08/2010

2010-08-16T14:31:23+00:00ala rritum per rrug
fuck policia
rrobat e gjana dallohet butuesia
shtohen rrepistat po ton i kem fansa
munohen me ba rrap po si le injoranca
e na kur dalim kem sene tjera
rrepista famista krejt jeni plera
e di ju dhem se rrepi rri te na
futen hundt policia po prap kari nk na ha
se na jena ma t rondit sherr meniher
kur hym mrena n club pronari kamarier
drogen te dora berret si mafia
sun na lan robqimat kontroll bo policia
po del KACAKI prap si ha raki
prap rri me t zezen edhe kuq bohet gjaki
e din qata se na jem jashtligjor
per qat pun policia na kap karin per dor

ref x2
prap prap prap,prap banda
n rrug n rrug n rrug ma e randa
plot plot plot mafia
e kam 1 mesazh le t qihet policia

na e bim revolucion policia n tension
plani jon nk deshton
se na ta dridhim vendin si termet i lam pasojat
kryjm pun me dhun e ikim
deshmitar i lom gzhojat

n rrug n rrug
do ket dhun dhun
per ata tipa qe i qiten vetes pun
se n rrug jena me t vshtirt
pra na jem t vertetit
gjithmon djemt e tropojes
problem problem i shtetit
jam i sigurt n vet vete
qe po i hedh kta hapa
e kam bo ni betim
e ma nk kthena mbrapa
sa probleme mbylla
sa probleme hapa
me vdekjen n fyt per fyt
ni her n jet u kapa
tash ra puna
bisnesi asht bo keq
vec cka u prish se kurgjo nk u ndreq
po per dreq policia nk marrin vesh
i mushin mendt kta kur hasin n hundlesh

ref x2
prap prap prap,prap banda
n rrug n rrug n rrug ma e randa
plot plot plot mafia
e kam 1 mesazh le t qihet policia

e kam prej at nervoim me 320 n or
polici kerkon letrat zgati leket
kesh n dor
fillon e i ban do vepra kesh ska desht me i mor
durt i jan bo si kthetra se po lyp per sponsor
kerkon autorin e vepres si bashkpuntor
durt i ferkohen njona tjetres
gati per televizor
se sonte kemi shfaqje do e presim n
digitalb kablor

ngado qe shkojm na po vjen era rap shkrime
hasa shum pengesa gjat rruges para se me marr cmime
si kritikus zhurmus dhunus i aktit
kishe jom artist i kendshem mes partit
flm tash krejt policis
krejt i kom n kar justifikim i shpejtsis
kur t bohem per mbar ni kafe ta qis
fuck you e never nise ty e robt e shpis

ref x2
prap prap prap,prap banda
n rrug n rrug n rrug ma e randa
plot plot plot mafia
e kam 1 mesazh le t qihet policia


Ky tekst u dërgua nga djal sokol
Më Shumë Këngë Nga Kacaki:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet