Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kadan Duraj - E Vetmja Femer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Vetmja Femer".
3. Video është e këngës "E Vetmja Femer", por nuk këndohet nga Kadan Duraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kadan Duraj - E Vetmja Femer Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"E Vetmja Femer"

Komente

Asnjë Koment

16/11/2012

2012-11-16T01:48:35+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Vetmja Femer" kënduar nga Kadan Duraj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhuljo - E Vetmja Femer

EDHE SOT NE RUG TE PASH
U MAHNITA EDHE THASH
BUKURIA JOTE PAS ME TERHEK

NDALU PAK TE THEM DICKA
SE SI TY TJETER NUKU KA
JO JO NUK KA TJETER NE KTE JET

ZEMER PRIT TI PAK
SI NJE YLL NDRICON NGA LARG
NURI JOT I RALL
MENDJEN MA SJELL VERDALL

REF.

SE VETEM TY TE DU E DI
NE MENDJE ME KE BER MAGJI
DUA TE THEM SE SI TY TJETER NE BOT NUK KAAAA
JO NU KA A
SA HER TE SHOH E DI
ME TY KAM REN NE DASHURI
VETEM PAK TI PRIT ZEMER
VETEM PAK TI PRIT

DHE PRAP NE ENDER SONTE
ME DEL FYTYRA JOTE
BUKURI E KSAJ BOTE
AJO FEMER JE VEC TI

Albana Azizi (Thaila) - E Vetmja Femer

Me sy me ndjek ngado qe jam
me flet bukur dhe qet
ne ket stinen e nxet
me thu qe te jap jet kur prek.
Un jam ajo qe do
ajo qe enderron
ne krejt bot kerkon si un jo se gjen
kohen do harxhosh boy!

Reff:
Jam ndryshe nga cdo femer
qe ti ke par
jam ndryshe nga cdo femer
se jam Superstar
se Jam ndryshe nga cdo femer
qe te rrethon
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty!

Me sy me ndjek ngado qe jam
me flet bukur dhe qet
ne ket stinen e nxet
me thu qe te jap jet kur prek.
Un jam ajo qe do
ajo qe enderron
ne krejt bot kerkon si un jo se gjen
kohen do harxhosh boy!

Reff:(2x)
Jam ndryshe nga cdo femer
qe ti ke par
jam ndryshe nga cdo femer
se jam Superstar
se Jam ndryshe nga cdo femer
qe te rrethon
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty
un jam e vetmja vetmja femer per ty!

Bon-x - E Vetmja Femer

Rep..1

E kom 1 dashnnii temeenn qe se jepi me kurgjohh
Me ma dhOn krejt bottenn prap si ajo so
E kom engjull e kOm shpirrtt veq ajo um bon drit
Osht e vetmjaa femeerr qe natten ma bon ditt .
Per ty menojj edhee kurr nvetdije sjOm
Tttyy tkujttojjj edhhee kur nket bott i vetem jOm
Smujj tyy mett haruu tok e qjell bashk mu boh
Vech 1 sen bessomm pa ty njett skom kurgjoh
Je krejt ajo qe bojj krejjtt ajo qa endrrrojj
Je parajsa e zemrres teme ku vech te tih prehje gjojj . !!
Kurr qona n`mengje shpresa om man gjall
Se e di qe kOm met ppaa e me ty kom mu qmall .
Natten shikoj qjjeellin ftyren tone e kerkojj
E me yllin mat bukur ato e krahasojj .
Pa ty s`jetoj.. se mendoj jeten pa ty
po m`shkelqejn syt.. nga dashurija per ty

ref. :

E Vetmja femer.. qe gjithmon ka me dasht
Smuj met harru gjithmon kem mu kon bashk
Zoti na ndihmon.. jeten bashk me jetu }2x
Qe edhe n`boten tjeter.. Bashk te dy me shku

Rap..2

Besoj qe kuptove gjdo sen qka pata me thon
Une tkom nzemren tem pse ti nuk beson
Jeten ty ta fali kta gjithmon maje nmen
Se pa ty shpirii jem spom zen veni ven
Un smuj pa ty si peshku pa uj
Qele pak zemren e mos umthuj shuj
Kjo zemer e shkrett per tyy po vajton
Se ti sje pran meje plagen tma sheron
Kujdes ti mos luj me ndjenja tmiaa
Po hajdee te un e mos mle me dit qa o merzia
Hera par kur tpash koka kon e shenjt
Mu ke fiksu nmendje pa ty spo muj me nejt
Qikjo osht e vertaa zemer besoj fjalt e mia
Kto burojn prej zemres met kallxu qe o dashnia
Ket sen pe lo nmen se ko mu kon me ty
Shpresoj nmirkuptin e jo me lot ne syy

Ref..

E Vetmja femer.. qe gjithmon ka me dasht
Smuj met harru gjithmon kem mu kon bashk
Zoti na ndihmon.. jeten bashk me jetu }2x
Qe edhe n`boten tjeter.. Bashk te dy me shku
Më Shumë Këngë Nga Kadan Duraj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë