Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadri Ismajli - Fshije Lotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

I
Hej moj e dashur me lot ne sy
Erdh pranvera une pa ty
Kam dybrenga sun i mbaj
Une ne vetmi e ti mos qaj
Oo se cdo stin qe eshte tuj ardh
Une jam vetem ste kam pran
Eja ti mos mi thaj lulet
Si bylbil ne dege pot lutem
II
Hej moj ti Han qe del e ndrit
Me shkoj moti tuj e prit e
As ne Pranver kur çel qershija
Nuk mi hjek hallet e mija
Ooo fshije lotin eja knej
Kur vjen ti yjet shkelqejn
Hajde ti mos mi thaj lulet
Si bylbil ne deg pot lutem
III
Hej sikur rreze qe leshon Djelli
Vasha ime kur me erdhi
Tash dhe Pranvera ka kuptim
Kur pushon ne krahnorin tim
Oo e fillojm nje jet te re
Ne te dy ne nje fole
Le te na merr lakmi ton rrethi
Mos te na bahet muhabeti
2/Njani tjetrin e kem gezue
Ne te dy me u trashegue/2


Ky tekst u dërgua nga kadri ismajli

Kadri Ismajli - Fshije Lotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fshije Lotin".
3. Video është e këngës "Fshije Lotin", por nuk këndohet nga Kadri Ismajli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kadri Ismajli:


Komente 0