Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadri Mehmeti
Krijime letrare (5)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Mikushnicë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Kadri Mehmeti është një poet. Ai ka lindur në fshatin Mikushnicë të Skenderajt. Ka mbaruar shkollën fillore në Prekazin e Epërm,ndërsa të mesmen në Gjimnazin Hamëz Jashari në Skenderaj.Poezinë e parë e ka shkruar në vitin 2007. Studimet i ka filluar me 2012 në Prishtinë, Fakulteti Filologjisë, Dega Letërsi Shqipe,dhe ka mbaruar me sukses nivelin bachelor dhe atë të Master. Po ashtu është pjesëmarrës nëpër gazeta e revista të ndryshme ku boton poezi, prozë, ese, trajtesa f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Kadri Mehmeti

Komente 0