A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kamela - Dy Gezime Ne Nje Dite


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/08/2016

2016-08-02T13:03:40


It's a long time that we try finding the lyrics to "Dy Gezime Ne Nje Dite" sung by Kamela.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nertila Koka. We wish that's the lyrics you are looking for:

Sot nje drite e bukur
Hapi deren time,
Djali qe une dua
“gezuar” me tha.
Prushi i trendafilit qe mbante ne duar
Krejt mbi faqen time ra.

Djalo, ardhsh i bardhe,
paske shoke shume.
Gjithe harene e bjeshkes
Solle ti kete cast tek une.

Ti sot ke ditelindjen,
Tha dikush nga shoket,
Vepren ne ia morem kohes me shpejt,
C’nur m’i ra dites
Bashke me dy gezime
Kjo eshte lumturia vete!

Sa drite mori jeta ime,
Ne nje dite solli dy gezime
Qiellin rrok kjo lumturia,
Rritem une, rritet Shqiperia.

Nje drite e bukur hapi deren time sot.


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019