Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kapuçheads - Jo Me  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

26/02/2009

2009-02-26T08:01:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jo Me" kënduar nga Kapuçheads.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardit Gjebrea. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

S'di ku je
ne heshtje ankthi-hije syte i fsheh, me pergjon
kam frike mos them ne enderr, emrin tend
dhe pritja kohen zgjat, me deshperon
nje nate kur mbes pa ty, une shkalloj

Pse me the: "S'jetoj une dot pa ty shpirti im"
une e di, cdo cast i lumtur vdes, dite per dite
zhgenjim, pafund zhgenjim qe mallin tret
me kote hena e zbehte pret

Te desha pa kufi si asnje tjeter
ty djalli te rrembeu nga krahet e mi?!...
kur u nise, me le prekjen
hijen tende edhe vdekjen
me prangose ti ne vetmi!

Dhe dehja mori fund, trishtimi mbeti
nuk pres asgje tani dhe as nga ty!...
edhe qiellin edhe detin
edhe yjet, universin
ti dhurova, krijese pa shpirt!

I harrove te gjitha
ti le zbrazeti
nuk pendohem, jetova
por s'kthehem
Harrove gjithcka
le zbrazeti
jetova per ty
nuk kthehemKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet