A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Teksti Origjinal

...................................................
Mbledhet kejt SHQIPTARIJA ME 1 SOFER 1 KONAK
Jena SHQIPTAR ME EMEN JENA VLLAZËN ME GJAK
Po thrret SHQIPONJA nat gjuhen e vjeter
Jom SHQIPNI ETNIKE e nuk bona tjeter
Let nin Maqedoni me Greci e shkini
Se 1 DARSEM E MADHE KA MU BO SHQIPNI
Gjakun e t'parve o shka se koriti
Jom SHQIPONJA Llapit ZAHIR PAJAZITI
Po thirr ADEMI HAMZA e LUANI
KOSOV ta run nderin Prekazi e Glloxhani
Plot me plumba e kom qendis jelekun
Jom AGIM RAMADANI bashk me SALI CEKUN
MUJA e BEQA n'tela sharkis
Jom frymzim i SHQIPES arom e LIRIS
Jom ushtar Kavaja e TAHIR SINANI
Vim prej SHQIPNIJE kur tna thirr VATANI
..................................................

Ref: 2x
..................................................
Besa bes besen e kem dhon e
Besa bes besen e kem dhon e
Per KOSOV jeten dojm me dhon e
Per KOSOV jeten dojm me dhon e
..................................................

..................................................
Po thot SHQIPONJA ku e kom Kumanoven
Se ma shum se veten e deshti Kosoven
Jom ILIR KONUSHEFCI e stutna prej shkau
Me mu osht EDMONDI e HAKI ZEJNULLAHU
Jom ELTON ZHELKA e YLL MORINA
Mthojn FEMI LLADROVCI e RASIM KICINA
Kur vjen ABEJA bashk me BEDRIN
Edhe gjakun amiqve n'vena ja n'grin
Jom trim Tetove m'thojn MUJDINALIU
Pom freskon LIRIJA SI TOKA PREJ SHIU
Per LIRIN e ksaj toke vdekjen e vraj
Se BUKEN e PLUMBAT na bashk i ndajm
E deri d'bashkohem t'hakmerrem pasha zotin
Po pyt Kosova ku e kom UKSHIN HOTIN
SHIPNI E BASHKUME HALA JENA GJALL
SE GJDO PLUMB SHQIPTARI SERBIN E RROK N'BALL
..................................................

Ref: 3x
..................................................
Besa bes besen e kem dhon e
Besa bes besen e kem dhon e
Per KOSOV jeten dojm me dhon e
Per KOSOV jeten dojm me dhon e
..................................................

Teksti i Kartolinës

Seleksiononi 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqini/ngjitini në hapësirën e mëposhtëme:

Emri Juaj

(Mund ta lini bosh)

Zgjidhni Një Sfond

Zgjidhni Një Foto
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018