Teksti Origjinal

Ti me thua nuk eshte vone,
cdo gje tenden ti ma dhuron,
une nguroje edhe pse s'e di,
a eshte vertete kjo kohe per dashuri,
Ne jeten time perplot hare,
nuk e di vend a ke..

Dielli qe praron,
te gjitha enderrat mua m'i gjalleron,
dhe era lehte qe fryn,
drejt teje me shtyn..
Dielli qe praron,
te gjitha enderrat mua m'i gjalleron,
dhe hena me kupton,
sa e lumtura jam..

Prap me thua nuk eshte vone,
cdo gje tenden ti ma dhuron,
por zemra ime eshte n'gjithesi,
ende s'kam une kohe per dashuri,
Ne zemren time perplot hare,
nuk e di vend a ke...

Dielli qe praron,
te gjitha enderrat mua m'i gjalleron,
dhe era lehte qe fryn,
drejt teje me shtyn..
Dielli qe praron,
te gjitha enderrat mua m'i gjalleron,
dhe hena me kupton,
sa e lumtur jam...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020