Teksti Origjinal

Per ty kendoj, per ty dot vallzoj
veq per vehten une dot lotoj
ti nuk e ndjejn ti as nuk e din
mua era lotet po mi fshin

Dot mbesim shok mandej kur u ndam
zemra kete nuk po e pranon
nese njeher bij ne dashuri
asnjeher aty ska shoqeri

E jeta shkon ti ende me mungon
me beso terri me kafshon
e jeta shkon shum per ty kam qare
nuk i numroj diten ne kalendar (2 here)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021