Teksti Origjinal

Se meriton ti zemren time
Se vleren kurrr nuk ja ke dit
Dje rastesisht te kam degjuar
Kur tjeterkujt i thojshe te kam shpirt.

Rreff:

Tradheti po te vjen era
Tradhetin n'gjak e ke
Mua po me ben fajtore
E veten se sheh

Tradheti po tvjen era
Qdo dite e qdo nate
Deri tash te kam duruar
S'te duroj me gjat.

II

Se meriton ti zemren time
Sepse katil gjithmone ke mbet
Dikur se dija se kush ishe
Por tash ta njoh fytyren e vertet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019