Teksti Origjinal

Une portretin ta njoh mire
Dhe e shoh ate kudo
Ne zemrat tona ti qendron
E ardhmja e jone.

Kaq te afert ne te ndjejme,
Sa dhe koha s'na ndjek dot,
Se lind nga duart tona ti
E rritesh cdo dite.

Me shikimin hedhur larg
Ne vitet qe vijne,
Kendoj per endrat e medha,
Soooooooot

Sjell kaq shume drite e gaz kudo
Neper ditet tona.
Nje diell i zjarrte ndricon mbi koke.

Por me shume gaz e drite do t'kemi
N'ditet qe do vijne,
Si buqete per Shqiperine.

Ne sy kemi kaltersine
Dhe ne zemra diellin,
Cdo pike djerse nje premtim
Hej c'kohe na presin.

Kaq te afert ne te ndjejme...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019