Teksti Origjinal

Mu leshun do rreze,dhe asgje nuk kam pa
Isha ne parajs,ku takova t'parin vlla
Do dur um preken,dikush um pytke diqka
NUk ndeja asgjë,sepse viktim kisha ra
Sikur dielli kurr rrezon,qe ti qorren syt
um dul perpara,nje njeri qe dikur e kam mbyt
Por at'her isha gjall,qdo sen e perballoja
Rrehsha njerz pa mba sen,n'fund allti i qelloja
Isha shum i ri,kur durt i pata me gjak t'perlyme
n'at moment mu kujtun,tgjitha me vrasje e krime
Isha i tronditur,nga vrasjet i habitur
Isha vetem nje mut,qe kurr se kam ditur
Jetoja n'merzime askush sme ndihmonte
U bera njeri i keq,asi qe zemra shkatrronte
Ndeja dhembje n'trup,do zera i nijsha
Sikur femija qaja,qe isha i vdekur e disha

Refreni :
..........................................
..........................................
..........................................
..........................................

Shum isha djal i mir,e miqsia ime u tret
Nuk pata meshir,as per at djalin hasreT
Jetoja sikur nje mbret,njerz qe urdhroja
Isha i lumtur me vepra tkqia,per vdekje nuk mendoja
7 thmi sikur engjull,qe pa bab i lash
Isha krejt i hubmur,por u pendova tash
Nje njeri i keq,qe tkiqat um kaplunen
Kesha me polici,kur nanes djalin e vdekt ja qunen
Kaluan shum vite,dhe u bera narkoman
Diller i droges,qe frontin e tkqiav e m'ban
Beja vetem tkiqa,isha njeri i lir
e harrova familjen,as per ta skisha meshir
Nënës time t'shkret,syri nuk i metke pa lot
Merrja keshilla nga te gjith,por ishin veq kot
Drejtoja ushtri,u bera sikur presnjak
Merrja pare,haram,per me kthy hak

Refreni :
..........................................
I penduar ngat ato,e doja tu beja djal i urt
Por prap me zemer tkeqe,i perlyja durt
Isha veq nje mut,qe jetonke badihava
at vajzen qe e deshta,dikur edhe at e vrava
Njeri i krist n'kry,u beja si i çmendur
Qdo ven u permen emri jem,amo per tkeq e kan permendur
Ehde shokt e mi,ditet mi numrojshin
Tashm isha penduar,e njerzt fyrje um qojshin
MEndoja qe do t'jetoja,por at'her isha i vdekur
Erdhi para meje,ajo vajza qe nga ajo bot e kam hjekur
Njeri me menjdje t'leht,u zhytsha sikur n'balt
Vraja njerz palidhje,sikur kur ecin valt
Vdeka shum i ri,por ty nan ta la amanet
Faliminderit per gjitha,se kshtu e lypa vet
Isha njeri i keq,qe prej tkqiav u varshja
Ber vetem te mir,sepse te duhet parajsa

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020