Teksti Origjinal

kisha dasht të behem zogë
në dorën tënde me pushu
kisha dasht të bahem mollë
buzët tua me m'kafshu

kisha dasht te behem gur
kemba jote të më shkel
kisha dasht mu bë kollan
me t`Shtrengu në bel (x2)

ref:
here kollan her xhamdan
vishum kam me t'ra taman
her si zog her si pllumb
me m'provu nuk ke me ndru (x2)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020