Teksti Origjinal

Ndjej frik e dhembje
dhe jame pa gjume
prar e pres
nga vetmija koka me ndahet ne mes
prap i dehur vjen prap me shan dhe
une nuk flas
i shtrengoj dhembet
perbihem dhe
lutem me pas.

Reff...Vetem nje lutje e kame
vetem nje prush qe me dejg
ZOT t'lutem me ndaj nga ai
me ndihmo te kthehem ne jete.

Shpejt shpinden ma kthen
edhe shtrihesh
e nuk flet
dyftyrsija jote
tash mua me vret
skenar i njejt te ti gjithmon
ne qdo nate
andaj nuk kam nerva qe te duroj
me gjat.

Reff...Vetem nje lutje e kame
vetem nje prush qe me dejg
ZOT t'lutem me ndaj nga ai
me ndihmo t ekthehm ne jete.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020