Teksti Origjinal

Ka shume kohe qe je larguar,
Nuk e di se ku ke shkuar
Si i çmendur t'kam kerkuar
Neper shi.

Dite nate te sjell ne mënd,
Perseris une emrin Tend
Ikja jote me mungon
O Zot sa me mundon

Ref: (4x)
Vlora ime, emrin kurre nuk ta kam haruar,
Vlora ime ti je plage e pasheruar,
Zemra ime, kendoj dhe qaj per Ty,
Askush tjeter s'te ka dashur sikur une.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020