Teksti Origjinal

sa gezim ne shtepi
kam nje vogelush
si nje kenge zeri tij
dhomen plot e mbushe
bene nje hap dhe nje ze
dhe bie hop
diq kerkon te me thot
por se thot dot
o hopa vogelush
na doren mbaju fort
hidhe hapin tende
o hidhe te shtrjtin o
neser kure te rritesh
ti do hecesh vete
e sa rruge e shtigje to te qashe ne jete .....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020