Teksti Origjinal

Jane shume dite qe i numeroj ne jete
por dita e sotme paprit me gjet
e ne kalendar çdo vit qe do te vij
diten e sotme une do ta fshi.

sot te pash me ate para syve te mi
puthjet ja falje ne buze e sy
jam zemeru thash se do te plas
sa deshta me ze te bertas.

rref
zot denoje ti une nuk mundem jo
e di se me genjen por prap une i besoj
zot denoje ti une nuk mundem jo
ndoshta jam i çmendur qe e dashuroj...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019