Teksti Origjinal

Kush ***** tem po mendon se je ba
kallzo bre vlla se boll durova ma
nuk e di qka po mendon po enderron kot
se sa per hip hop nuk ta zgjati doren dot
se per hip hop une jam mbret ne kete loje
po po **** nane ti ngjehi 8 copa ne goje
a e din kur kam repovat une o qim nane
ti je kan hala tu e pi cicen e nanes tane
e tash mu po mshitesh mangup o cooler
ti as qe je kan afer burgut najher
megjithate muzika ime sosht per ty o tarzan
eshte shume agresive ty te traumatizon
tash mbone nervoz po spo du ma fell me hi
une bej muzik vetem per njerezit e mi
dot ju dergoj per nje qast ne ishullin tone
aty ku jetojme vetem per muziken tone
aty jam gjeneral i nje ushtrie te pa vdekshme
me ushtar te rinje qe kane vargje te perjetshme
2po2 ne maje te hierarkise do te mbese
me muzik per njerezit e mi deri sa te vdes.

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.

degjo tash kundershtar se une serish u ktheva
per njerezit e mi per repera e gangstera
per njerez qe sonte ne vetmi kane mbete
per ata qe ne gyrbet e kalojne kete jete
per ata qe me gjak qdo dite i lagin grilat
qe ti shaj ata qe sillen verdalle ka karrikat
se une bej muzik per njerezit e mi
per ata qe nuk ishin te lumtur ne femijeri
problemat qe e ngrehin timin e pare nshkolle
per ata qe sillen me 2 killa heroin ne dore
per ty o mangup qe ne kerr po me ndegjon
per haverat e mi qe nentoken ne dore e kane
kendoj per ju qe te bukur ma keni ate shtat
dhe per te gjitha ato qe i kisha ne shtrat
une nuk jam ketu jeten per ta komplikuar
une jap keshilla atyre qe jane ne rruge te gabuar
2po2 veq emri im te fut ne stres ty
une bej muzik per njerezit e mi e jo per ty
(i make music for my people,
une bej muzik per njerzit e mi e jo per ty).

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.

une bej muzik vetem per njerzit e mi
per dollovergji per kumorgji e pazargji
per haverat e mi qe per dy fjale t gjuajn allti
per ata qe pa menduar e japin jeten per shoqeri
per njerzit qe vuajn nga varferia
ata qe ne 30 killa i ka pru droga dhe rakia.

une nuk bej muzike per ty o klloshar
ti qe je rrit me shuplakat e mija ne mahalle ( ha ha ha )
une bej muzik per ty qe gjithmone me rap je marr
per ty qe pa hip hop je sikur peshku ne zall
erdha ti sqaroj do sene prej east deri ne west
se keshtu ka qene qe prej vitit 95
niveli e kualiteti nuk ka ndryshu asgje
perveq se e kemi bere nje shumzim me 101
2 high 2po2 hip hop therapy
kjo muzik nuk eshte per ty por per njerzit e mi.

(refreni)
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(i make music for my people)
une bej muzik per njerzit e mi
une bej, une bej, une bej muzik per njerzit e mi
(une bej muzik per njerzit e mi)
une bej muzik per njerzit e mi.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020