Teksti Origjinal

Te merr ere e jugut
mbi ngrohtesin e supeve
te shpien peisazheve
ku merr udhe vigrime
te deh ne frymarje
e pajshme te maleve
te merr lotin korjeve
zeri dhe gurgullima

Por edhe 7 kodra
te rafshin permbi
ti mos u ligshto te klithesh

Une kroi i syve ty
e dashurise se maleve
mbi toke permbysen lulet
e lartshojne ne fole
merr gjithka buzegjaku
mbushen damaret
njomsi e rrembyer buzeve
te shkurta tatdheut

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020