Teksti Origjinal

Te dua, me shume se krejt bota,
ti se din sa eshte toka
dhe thua, se endrron sikur Gjota
e jane fjale te kota
te dua, me shume se belgjika
ti mendon sa afrika
dhe thua, se ku ka mbetur babi
ai ka shkuar te shpija

Ti thua se te pelqen kojshia
e me pyet mua
a ka lisi dege ne liri
e as vet nuk e di
te pergjigjem
jo, une jam, kush jam une
po pare kam shume
ti mendon se po i bie qiftelise
cfare trullavice

Nese don me krye shkollen
veq grahi ti se nese e ki motren ti ma tmadhe
veq grahi ti se nese
babin npolitike e ke
veq grahi ti se
nese tka pelqy kojshia
veq grahi ti se ouoouuouoo yeeahh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020