Teksti Origjinal

Merr guxim e ec me mu’,
diku larg, larg me mu’

Merr guxim e nis vrapo,
diku larg mos hezito

Merr guxim e fluturo,
unë kam krahë mos u friko

Ne jemi lartë, jemi shumë lartë,
poshtë ti mos shiko, dorën ma shtrëngo
ne jemi bashkë, ne jemi lartë

Merr guxim e ec me mu’,
merr guxim e fluturo
unë kam krahë mos u friko
merr guxim e ec vrapo
diku larg mos u friko

nuk ka më kthim, nuk ka shpëtim,
merr guxim...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020