Teksti Origjinal

Mu duk se levize, hetova se ti je une
Kjo me ndihmoi te kuptoj se jemi diku

Kujdes arritem ketu duhet mund
Ky mur do te lekundet dhe do te humb

Mendova cdo gje do te rrjedhe nga ketu
Ashtu si mua te duket trokitem shume

Dhe keshtu pa ndale degjoj se kam humb
Si duket sgabova ti ende je ne gjume

Si ti askund,
Ashtu si flet bertet ne cdo skute
Si ti as une
Me thuaj pse kjo rruge keshtu merr fund

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021