Teksti Origjinal

Nje dite do ti marresh stinet ti ne gji
dhe do te kerkosh me kot gjethet e rena,
sdo tekesh me as floke ere, dhe as me shikim ylberi,
shtigjeve harruar veten do tkerkosh

Nje dite do tshpalosesh vitet qe te shkuan,
dhe do tnumersoh agimet e penduar,
por sdo tkesh me zjarr ne buze,
dhe as lote qe qeshin ngrohte,
te mahnisesh djemte, ti si dikur

(refreni)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet

Dhe secilen dite ti do ta pagezosh,
me nga nje pendimqe dhemb deri ne kocke,
po atehere sdo kesh sy deti,
e sdo tjesh me si sorkadhe,
edhe gonxhet ty do te perqeshin

(refreni)(2x)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020