Teksti Origjinal

Sot une jam ne skene neser sdi cdo gje
si nje ujk i vetmuar qe rrugeve eshte debuar
por rruga ne enderr, ishte rruge e gjate
nje vajze si paloma e kishte hallall pernate (yo)
me futi trefazorin mendja me shkoi ushtar
sa lodhem se kap dot (yeah) me kot
ne kete moment, atmosfera jone ndryshon
me vajzat simpatike, te bukra higjenike

Cfare jete, ha merr dhe ik, tamam si nAmerike

Jete klepsi? Cfare? O me falni
Pepsi kanace bosh

Sa here te rrish ketu aq here do ta pesosh
te ndertosh, te kendosh, jete seksi tarabosh
cilesite e realitetit asnjehere mos ti harrosh

(2x)
Atmosfere, atmosfere
degjoni degjoni kjo eshte enderra jone
bumshakaua, gjithmone na fantazon
bumshakaua, ne te tre admirojne

Bumshakaua, bumshakaua

Nje dite prej ditesh, zemra po me ngrohej
dhe ne endrren time dicka po zhvillohej
enderroj dhe shikoj, jeten time e ngacmoj
do te vij dhe do te shkoj, prape nje dite do perfundoje
se keshtu e ka kjo jete, nje genjeshter e vertete
qe cdo gje ne realitet, vetem enderr smund te jete

Pare, droge, seks

Ore motherfucker si fytyre e pare
mos ndofta jemi zene, mos ndofta jemi share
por prape nuk po me dukesh vec nje fytyre palare
kush une eee
po shikoj nje galaktike, ja dhe ylli simpatik
por prape mendja me rreshket, ja dhe vetja mu be mbret
me flori e me keshtjella ne nje kopsht me arabela
tre princesha me therrasin: Cmon boys! Iha

(2x)
Atmosfere, atmosfere
romantik, romantik
bumshakaua
bombastik
bumshakaua

Ou, ou, ou cfare dhipi
ou, ou, ou cfare seksi
ou, ou, ou cfare enderre
me pelqen, me pelqen realiteti ne kete vend

(2x)
Atmosfere, atmosfere
degjoni degjoni kjo eshte enderra jone
bumshakaua, gjithmone na fantazon
bumshakaua, ne te tre admirojne

Bumshakaua, bumshakaua

Romantik, fantastik, bombastik
rri urte ere kaposh!
o me falni se teprova, nje pune te vockel sapo e mbarova

Se keshtu kur je nje dite, barkun bosh e ktej garip
sa do rrosh do te mesosh, autograf do me kerkosh
papritur ne park kur pak une takova
bejme nje duet? Cfare?
ceshte nje lope e nje gomar ore zotri katundar
bla bla bla ore i palare

Jo jo tani sme ndihmon asnjeri
edhe shoqet qe kam pas, tash per tash per to spo mplas
se shoqnine e zemres time qe e kisha pa gabime
por tani te gjithe harruan se racizmin nuk e duan
por prape une jam mire se se du shoqnine me birre

(4x)
Atmosfere, atmosfere
degjoni degjoni kjo eshte enderra jone
bumshakaua, gjithmone na fantazon
bumshakaua, ne te tre admirojne

Bumshakaua, bumshakaua

Atmosfere, atmosfere
shake it up, shake it up
bumshakaua, bumshakaua
me pelqen, me pelqen

Atmosfere, atmosfere
shake it up, shake it up
bumshakaua, atmosfera me pelqen
bumshakaua, bumshakaua, bumshakaua
me pelqen

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020