Teksti Origjinal

Yo, CyaNide, BarooTi, Floe-Tri,
were bringing the heat left and right, motherfuckers, thats right…..

Ni fillim pa mbarim, si rrugdalje pa shpetim,
Shiko nga kendi im, do te qes ne okupim,
Se nuk du mu kan i pari, un du mi nxan te tona venet,
Se tulifar magari haver sod, i ka bo senet,
Muj mi nxhe 100 rrepera, qe ja rrisin rritmin tuges,
Kejt pi tyne jon pedera, asnjo ushtar i rruges
Rruges per fitore me fletore, vetem me ni laps,
ni qellim e kom ne jet, jo nuk osht mu kthy permas,
vetem plas o papak, un bertas prit ti pak,
hapi vesht doren nzemer, kujdes mos te merr infrakt,
se tash fillimi im, mund te jet fundi yt,
ma mir ta qet mos me fol, se ta vnoj shkelmin ne fyt,
tashti lidhja re, pe bjen fitoren pak ma afer,
tash me TBA pe bojna, edhe lojen pak ma tashper,
si i varfer qe don pare, ashiqare pa hajgare,
ju e ndryshket kejt hip-hopin, na pi hina tash zampare…..

(refreni)(2x)
Gjakov – Prishtin, Prishtin – New York
Ka tshkoj dosti jem, belagjin e boj shok,
A pi she kta dosta tri, per kta nonen e ndaluar ta qi,
Po ni sen mos me harru, kta e bojn tnjejtin sen per mu

flo-etri, po e di, un jom qai me poezi,
ai e qeli gojen per mu haver, une po e nxi,
se nuk muna me lshu pe, qysh bre tash po don me dal,
pi bires ku deri dje, zotit ndy gujt ju ke fal,
o ti djal, ngo ti ktu, ngo ket sen nga Dr.Jet,
e kto fjal qe po i thom, kan me kall ket qyetet,
kejt qyqet kan mu nal, kejt ata qe po bojn rrep,
bashk edhe me ata, qe bojn muzik per njerzt e vet,
se mi pa ne Prishtin dhipat, qysh e tek i sillin tipat,
qat her e kishe pa, pse xhankerin se lshojn tripat,
se tulifar lavire sot don, me ta prish jeten,
se nuk ka jet per veti, e ty tbon me e vra veten,
te verteten kush se thot, qysh gangsterat derdhin lot,
po veq mbledhi do rrospia, edhe bone ni spot,
nese nuk e don tverteten, at her sen tjeter mos pyl,
nese ti han buk pi rrepit, dost Floetri e don ni gjyl,

(refreni)(2x)
Gjakov – Prishtin, Prishtin – New York
Ka tshkoj dosti jem, belagjin e boj shok,
A pi she kta dosta tri, per kta nonen e ndaluar ta qi,
Po ni sen mos me harru, kta e bojn tnjejtin sen per mu

Rruget e Prishtines, ato te cilat nuk kan paqe,
Prej projektev nUlpijan, e drejt ne Tok Bashqe,
Gangsterizmi , sot, po, mbretron,….(mbretron)
Shekspiri I shkruan tekstet, un i knoj ne mikrofon,
Kejt qa ti mendon haver, un i kom mendu,
Kejt qa ti jeton haver, un i kom perjetu,
Rrugen e rrepit per nGjakov jom tu e ndertu,
Tu e shendrru nvdekjeprus, kejt per mi shkatrru,
Tani qe jom ktu haver, mos gabo me mprek ne tela,
Po shikove mbrapa shpine, do ti she 100 rrebela,
Bela be-la-gjis, qi sja huqin rakis,
Spo shes men , po qe besa nuk jemi pakic..
Un vi nga Gjakova, i humbur nrruget e Prishtines,
Mundohem te mbulohem neper mjegull te Sllatines,
Nese jeni pi atyne, qe vini bini tines,
Mos provoni pi permrapa, se mu em kan mas shpines,
Ti ndoshta rrepovat, mbi rrimen e krijume,
Rruget e keti qyteti, pergjithmon te sulmume,
Un perendoj ne Gjakov, dhe lindi ne Prishtine,
Ti munesh mum vra mu, po sun ma vret burrnin

(refreni)(2x)
Gjakov – Prishtin, Prishtin – New York
Ka tshkoj dosti jem, belagjin e boj shok,
A pi she kta dosta tri, per kta nonen e ndaluar ta qi,
Po ni sen mos me harru, kta e bojn tnjejtin sen per mu

Yo per ata qe se kan prit ket sen,
qe sju ka shku menja kurr qe,
TBA ka mi nxan kejt qoshet e botes,
Londer, Kosov, Amerik,
more edhe nHan kena mu kan na,
veq ni dit kur ta nin se, e kan qu estemen ton,
e kena ngrit flamurin TBA ne Han

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020