Teksti Origjinal

Hë-hë..
Fuck all ya...

Luj prej venit shqipe
luj se erdh termeti
krejt qonju n`kam
se fjalen e ka mbreti.
Infektoj si akrepi
thojn preje gurbetin
OTR qeli porten n`kom
qohet krejt shteti.
Kuku si t`zen belaja
po qihesh me sene t`mdhaja.
Mos m`prek n`tela po t`thom
kur e din qe t`gjen hataja.
sbon dhe kot e ke qe mshet trimni ven e pa ven
trimnia kunder Noizyt
sinqerisht t`len pa men.
I kom ushtar me t`meta
me TT edhe barreta
me nje plumb vraji 2 veta
veshtersin kurr nuk e gjeta.
Po t`preka t`djegi si letra.
Burrnin ti sun ma shem
un vi prej maleve t`Dibres
syni sun ma trem.
Harroje se tutna se jom rrit me arusha mali
kom pi qumsht n`gjin e ujkut
n`bregun e nje zalli
Qou n`kam kur t`nin zanin e gjeneralit
jom luani lind prej dibrani ushtar i mallit.

Reff: ??

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020