Teksti Origjinal

Ki nevoj per fiskelltur// un boj hip-hop kultur//
hey pit-bullat e ages// ju kemi pshur//
ju kemi lajt// ju kemi cu me kajt me kajt//
a e din pse// your mather facks every night//
ti anglisht joo// shko n'xhepcisht po po//
kcyrni// se ju maj me ni gisht you you//
kapma karin pejdhi nones tond se sun um rxojsh//
ti mthu qe knojsh// po un e di ca bojsh//
un e di se gabojsh// para kur nuk shkojsh//
zoni jot po trishton// karin tem e tranon//
cishtu flow sen bon// se pa flow ski ca bon//
i vrejta rimat// shaum fort ju kon ardh//
i lidh bitin e rimat//si molla me ni dardh//
po menoj rena tuja// po sene shum t'verteta//
kur brin si un mamezz// duhet ble bileta//
shum baba vllaj// shko pi se tu ftoh ty caj//

ndoshta un jom dopsir//po ti je kopjus//
un jom kerkus// po naj her shum demtus//
prej minus plus//shaum rima shkrus//
ti vjen te un//po une sta fus//

kur ki me ni//se vjen ni fort//
dil pak anash// se ti ces zort//
ani ani ani// haj tash mos kani//
me men kun//a i madh sa hajvani//
kush tha// se hip-hopin e lash//
un kur// po munet naj men trash//
hey kur ju thash//un jom bash//
kush oshte i pari// ngoni tash//
kusha kur vjen//kejt i ngre me ren//
le me reptur//po edhe me refren//
kalllxo kush tka msu//tkom msu me shkru//
kallxo kush tka thon// femnes me ju xhu//
cdo her ki desh me mhonker//prej inati//
pse cishtu//pse ma mir repovati//
a kur ki meni//qe qe vjen disi//
kush osht//haa ce cki pisi//

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020