Teksti Origjinal

(2X)
Nje sy kalter shum e desha
por ai me tradhetoj
prej at dite ne zi jam veshur
dhe vetem vajtoj..

Shume vajza n'qaf i mori
se din c'esht dashnia
por une hakun do ta nxjerr
le t'merr vesh c'esht vetmija..

Hej Hej Hej
Ushtrine time do ta bej
me Ibrahim Rugoven
ty o frajer do te denoj
ta shliroj Kosoven.

Besa besen ta kam dhan
me mua s'ka hajgare
nuk guxon ma askush t'luj
me vajzat shqiptare

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020