Teksti Origjinal

Gazi: Qysh me shku sonte te shpija
Qysh me shku e mos me nejt
Me ty qike me ka zan dashnija
Shum te du moj s'jam tu te rrejt.

Buqja: Ma mire djal ti shko te shpija
Se ne ren te par vjen dashnija
Ne daq me kerr e ndaq pa kerr
Kaq kollaj zemren s'ma merr.

Gazi: Dej ne sabah koka shkru
Qka po di une me pranu
Prej gurbetit kur kam ardh
mercedesin me ta fal.

Buqja: Shko bre djal e mos jep fjal
se mercedesin sun ma fal
Ke hi borgj deri ne fyt
e po te vjen era kredit.

Gazi: Ah moj qik moj ty te past nana
Tash ke fol me fjal te rana
T'paskan than e une s'kom dit
Rrenat kush mi paska qit.

Buqja: Populli thot me fjal te urta
Rrena i ka komt e shkurta
Krejt qka ban ti ne gurbet
Mu me vijn fjalt ne internet

Gazi: Ne paqim fat une me ty
borgjin bashk kemi me kthy

Buqja: Ma mire te them une sy me sy
se me borgje nuk te marr ty

Gazi: Ne paqim fat une me ty
borgjin bashk kemi me kthy

Buqja: Ma mire te them une sy me sy
se me borgje nuk te marr ty

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020