Teksti Origjinal

zemer me dogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

mu duk se u prish dynjaja
se u be kjameti
prej at dit kur zemra ime
pa dashuri mbeti
mu duk se jeta mbaroj
rinija mu shua
ndon se shpresa
vdes e fundit
un ende te dua

zemer me dogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

zemer mdogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

mos u be se mke harruar
se kur nuk me deshte
lot e mija nuk pushojn
si shiju ne vjeshte
pas dashuris tende zemer
smun te dua tjeter
ma mir zemer kthehu kthehu
dashuris te vjeter

zemer mdogji malli
zemer perse gjalli
zemer shum po vuaj
mos u ber se jam e huaj(2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019