Teksti Origjinal

me shikon te shikjoj
por me dore met prek z'guxoj (2x)

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

rruges sate kur kalon
zemren time ma pervlon (2x)

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

shoqet ty ta kan zilin
pse po duhem une e ti

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

bacen moj ma ke karshi
e ma ban me isharet

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika

bilbili knon kange me vend
nuk i zihet vendi vend
ra ne halle, re ne dert
si dashnor nuk mbahet mend

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika

o bylbyl oj lum bylbyl
asma jep ni karafjil
karajfilin sat jem gjalle
dot ja coj dashnores mall

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020