Teksti Origjinal

i vujtun jam ne ket jete
sa te rr'noj e te vdes
sevdaja mue m'ka perdeh
o si bylbylat ne pranvere (2x)

bilbii knon ne qavrak
vajzo mos qaj ti me lot
dil gjarprush mos rri ne dhome
degjoje bylbylat sa mire kendojne (2x)

male edhe fusha jeshil
cu bane haram
mjaft durova sa i mal me bore
vajze se la pa te shti ne dore (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019