Teksti Origjinal

Sikur ta dish se puthja jote
per qdo dit e me shum me mungon
sikur ta dish se zemra ime
perveq teje qeter sdon
sikur ta dish se puthja jote
per qdo dit e me shum me mungon
sikur ta dish se zemra ime
perveq teje qeter sdon.

refreni
Mos me thuaj sme do
mos me thuaj harrom
prit te flas nje minut
dhe do te rregullohen punt
e di pse shpejton
per asgje nuk mendon
dije se shum gabon
nese ktu e perfundon
tlutem mos thuaj sme don
se pa ty jeta nuk shkon.

Ndoshta nje dit
do te kujtohen
netet plot zjarr
e plot lumturi
un do te pres
qe tme kthehesh
se smundem pa ty
ndoshta nje dit
do te kujtohen
netet plot zjarr
e plot lumturi
un do te pres
qe tme kthehesh
se smundem pa ty.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020