Teksti Origjinal

Ka dal nona para dere
nusen me e prit
kan shku kerret
me mar nusen
nana me gzim tmadh
asht tui prit. 2 her

refreni

Mir se erdhe nuse
ti moj shpijen ton
ajde rrokni vallet
nuse e ju bija
se sot gzim te madh
ka gjith shtepia. 2 her

Kokan gzu shum baba nana
djalin e kan martu
e lumja un thot nana
shum nuse tmir
ajde paskem qellu. 2 her

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020