Teksti Origjinal

Une jam shqiponja e bjeshkve te nemuna o hejjjj
Jam flamuri qe Ismailit i rri te koka e varrit o hejjj
Jam flamuri qe Ismailit i rrin te koka e varrit o hejjj
Jam gjoks i gjakosur i Adem Jasharit
Une jam Topuzi i Gjergj Elez Alise
Jam shpata e Skenderbeut qe mbron malet e Shqiptaris
Une jam Dardan , Arberesh e Ilirian , me quajne Kosovare por emrin kam Shqiptar.

Ref.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam Shqiperi.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam Shqiperi.

Une jam nje varg i zjarrte ne Lahuten e Malsise.
Jam fjala e Kanunit ne Leke Dukagjinit te Arberis.
Une jam nje strofe e bukur e Naimit e shkruar mbi malet , fushat edhe brigjet.
Jam malli i Serembes , Samiut , Jeranimit , jam shpirti i tyre qe ngurbet vazhdon te digjet.
Une jam Dardan , Arberesh e Ilirian , me quajne Kosovare por emrin kam Shqiptar.

Ref.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam Shqiperi.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam Shqiperi.

Ref.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam Shqiperi.
O Kosove emrin ma din , por mbiemrin e kam SHqiperi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020